fot. airlive

Do niebezpiecznego incydentu pomiędzy meksykańskim wojskiem, a handlarzami narkotyków doszło w niedzielę rano. Odrzutowiec załadowany narkotykami rozbił się na drodze Carrillo-Mérida w Quintana Roo.

Lekki samolot Hawker został zmuszony do awaryjnego lądowania na drodze Carrillo-Mérida w Quintana Roo około 6 rano czasu lokalnego.

Według informacji zagranicznych mediów samolot został podpalony przez członków kartelu narkotykowego po tym, jak został zmuszony do lądowania na autostradzie. W okolicy miał przelatywać akurat helikopter z personelem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz z żołnierzami, którzy mieli zacząć strzelać do odrzutowca.

Na miejsce zdarzenia wysłano żołnierzy, którzy po przybyciu zastali tylko płonący dwusilnikowy odrzutowiec z tablicami rejestracyjnymi XB-RCM.

Przy wsparciu wojska w pobliżu rozmieszczono dwa samochody bojowe. Wykorzystano również helikopter oraz samolot w celu poszukiwania handlarzy narkotyków.

Do tej pory nie ustalono ile osób mogło lecieć samolotem. Nikogo nie zatrzymano, policja cały czas pracuje na miejscu i poszukuje sprawców.

Źródło: aviation-safety.net / aviation24.be / Daily Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here