fot. Metropolian Police

Narkotyki, 13 milionów funtów w gotówce i biżuterię znalazła policja, która odkryła tajne kryjówki gangsterów. Funkcjonariusze odkryli miejsca, w których podejrzani ukrywali rzeczy pochodzące z przestępstw.

Jedni z najgroźniejszych przestępców w Londynie zostali aresztowani po akcji policji. Funkcjonariusze znaleźli trzy kryjówki w pojazdach używanych przez podejrzanych. Jak podano w komunikacie była to jedna z największych operacji w walce z poważną i zorganizowaną przestępczością w stolicy.

fot. Skrytka hydrauliczna ukryta w podłodze

W dwóch pudłach, które wyglądały jak generatory elektryczne i znajdowały się z tyłu furgonetek znaleziono pieniądze. Trzecia kryjówka została wbudowana w podłogę furgonetki, a żeby ją otworzyć potrzebny był specjalny pilot.

Dostanie się do kryjówek nie było jednak takie proste, gangsterzy wykorzystują w nich specjalne dodatkowe zabezpieczenia.

fot. Jedna ze skrytek, którą znaleziono w furgonetce

Aby otworzyć pudła najpierw trzeba było je zasilić za pomocą transformatora elektrycznego, oprócz tego potrzebny był breloczek, który włączał zamek hydrauliczny w środku.

Szczegóły dotyczące liczby aresztowań nie zostały ujawnione.

Zastępca komisarza Graham McNulty wydał komunikat: „Przestępcy dokładają wszelkich starań, aby ukryć narkotyki, broń i dowody ze swoich przestępstw. Funkcjonariusze regularnie spotykają się ze skrytkami w pojazdach i mieszkaniach – na niektóre z nich wydają gigantyczne pieniądze, aby dostęp do skrytek był jak najbardziej skomplikowany. Używają do tego złożonych mechanizmów. Ci ludzie uważają, że ich bogactwo jest nietykalne, a ich jedyną motywacją są pieniądze. Zabierzemy im wszystko co uzyskali z przestępstw i postawimy ich przed sądem.

Źródło: Sky News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here