Fot. zburzony dom gangstera, mat. prasowe

Indyjski rząd zdecydował się na zburzenie domu groźnego gangstera. Całe zdarzenie zostało wyemitowane na żywo na oczach licznych telewidzów w całym kraju.

Do wydarzenia doszło w mieście Kanpur w północnej części Indii, gdzie zniszczono posiadłość gangstera ukrywającego się po wtorkowej strzelaninie. W godzinach wieczornych oddział funkcjonariuszy został wysłany, aby aresztować Vikasa Dubey’a, po tym, jak jeden z pobliskich mieszkańców zgłosił, że próbowano go zabić.

Przestępca nie zamierzał tak łatwo się poddać i zebrał uzbrojoną grupę, która otworzyła ogień w kierunku mundurowych. W wyniku strzelaniny zginęło ośmiu policjantów. Gangster był przygotowany na to, by zaatakować, a następnie uciec i ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on prawdopodobnie ostrzeżony przez policjanta Vinay Tiwari’ego.

Akt oskarżenia przeciwko gangsterowi obejmuje obecnie ponad 60 zarzutów. 

W piątek w rozmowie z mediami matka Vikasa uznała, że za to, co zrobił, powinien zostać zastrzelony przez policjantów.

Sam powinien się poddać przed interwencją policji. Jeśli dalej stawiał opór, funkcjonariusze mogli go zastrzelić. Zabijcie go, nawet jeśli uda wam się go złapać. To, co zrobił, jest bardzo złe.” – powiedziała Sarla Devi.

Źródło: timesnownews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here