Fot. nagranie z policyjnej kamery, policja

26-letni Zachary Wester z policji w hrabstwie Jackson został wydalony ze służby i usłyszał 52 zarzuty, w związku z którymi może trafić na długi czas do więzienia.

Jak przekazał prokurator z Florydy Bill Evans, były policjant jest oskarżony o posiadanie nielegalnych substancji, fałszowanie dowodów, nielegalne pozbawianie wolności, krzywoprzysięstwo oraz posiadanie aparatury do produkcji narkotyków.

W aucie funkcjonariusza znaleziono m.in. przedmioty wykorzystywane do produkcji, zażywania lub przechowywania narkotyków. Ponadto ujawniono także 10 paczek zawierających metamfetaminę oraz 5 pakunków z marihuaną.

Przeciwko policjantowi zeznawało już 11 osób. Wszyscy twierdzili, że funkcjonariusz podrzucił w ich aucie nielegalne substancje.

Wester w ciągu 3 lat aresztował ponad 100 osób, jednak śledczy nie wierzą, że we wszystkich przypadkach narkotyki były podkładane.

Całą sprawą zajęła się prokuratura, która ustaliła, że w przy znacznej ilości interwencji kamera zamontowana przy mundurze policjanta była wyłączana przy zatrzymaniu kierowców. Wiele razy zdarzało się też tak, że policjant uruchamiał ją zaraz po odnalezieniu narkotyków.

Policjant mimo licznych dowodów w postaci nagrań, zeznań świadków oraz zabezpieczonych przedmiotów i nielegalnych substancji nadal nie przyznaje się do winy.

Sprawa wyszła na jaw w czerwcu 2019 roku, jednak dotychczas nie została zamknięta. Niedawno pojawiły się kolejne zarzuty, które postawiono Westerowi.

Źródło: abcnews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here