fot. Materiały prasowe

W poniedziałek ruszył proces 74-letniego Josepha DeAngela, który w latach 70. i 80. ubiegłego wieku zamordował 13 osób. To były policjant, który przyznał się do zamordowania 13 osób – „Zrobiłem to. Nie byłem w stanie pozbyć się go ze swojej głowy. był moją częścią, zmusił mnie do tego„, mówił podczas przesłuchania w 2018 roku.

Zbrodnie DeAngelo rozciągały się na cały stan Kalifornia, początkowo myślano, że zabójców jest kilku, mówiono o takich mordercach jak Visalia Ransacker, Diamond Knot Killer, Original Night Stalker i East Area Rapist. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą dopiero później zdali sobie sprawę, że zbrodnie były dziełem jednego człowieka. Nazwano go Zabójcą z Golden State.

Ofiary, które przeżyły atak seryjnego mordercy opowiadały, że wkradał się nocą do mieszkań przez otwarte okna. Krepował i groził swoim ofiarom, że ich zastrzeli, jeśli wydadzą jakikolwiek dźwięk. W tym czasie gwałcił kobiety. Jak podaje BBC zabił między innymi ojca, który chronił swoją 16-letnią córkę.

Były funkcjonariusz policji, weteran wojny w Wietnamie i mechanik samochodowy został aresztowany w kwietniu 2018 r.

Śledczy stworzyli drzewo genealogiczne z XIX wieku, aby zidentyfikować go jako podejrzanego. Detektywi śledzili Josepha i między innymi zbierali śmieci, które wyrzucał. To samo DNA odzyskane z kilku miejsc zbrodni dopasowali do tego, które znaleźli u Josepha. Od czasu aresztowania przebywa w izolacji w więzieniu w Sacramento.

74-latek w momencie popełniania zbrodni pracował w Kalifornii jako policjant.

Podczas poniedziałkowego przesłuchania DeAngelo i jego prawnicy nosili plastikowe osłony twarzy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Został zabrany na salę sądową na wózku inwalidzkim i używał laski.

„Zrobiłem te wszystkie rzeczy. Zniszczyłem całe ich życie. Teraz muszę zapłacić cenę”. – mówił w 2018 roku.

Na sali rozpraw w poniedziałek powiedział tylko – „Winny”, „Zrobiłem to”.

Śledczy i rodziny ofiar liczą, że wyrok będzie zwieńczeniem śledztwa, które od lat 70. przykuwało uwagę całego świata – informuje stacja BBC. Sąd co do wyroku ma podjąć decyzję w sierpniu.

Źródło: BBC.COM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here