fot. zdjęcie poglądowe

W poniedziałek niemieckie władze ogłosiły, że wymiar sprawiedliwości prowadzi śledztwo w sprawie aktywności pedofilskiej. To jedna z największych tego typu spraw w tym kraju.

Wykorzystywanie dzieci w internecie jest bardziej rozpowszechnione, niż wcześniej sądziliśmy – przekazał minister sprawiedliwości landu Nadrenia Północna-Westfalia Peter Biesenbach.

Chcemy wyciągnąć z anonimowości internetu sprawców molestowania dzieci i tych, którzy ich wspierają – dodał.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się wraz z aresztowaniem 42-letniego mężczyzny w październiku 2019 roku. W jego mieszkaniu ujawniono szokujące ilości materiałów pornograficznych z udziałem dzieci.

Z pedofilem może być powiązanych nawet ponad 30 tysięcy osób. W związku z czym śledczy starają się pozyskać dane wszystkich podejrzanych.

Dotychczas udało się ustalić tożsamość jedynie 72 osób. 8 z nich usłyszało już zarzuty. Grupa, która liczy od 120 do 140 funkcjonariuszy namierzyła także 44 wykorzystane dzieci.

W maju skazano pierwszą w tej sprawie osobę. 27-letni żołnierz usłyszał wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Został on również umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

Jeśli mamy aktywnie walczyć z wykorzystywaniem dzieci w internecie, musimy także porozmawiać o regulacjach prawnych dotyczących przechowywania danych. Jedno nie może funkcjonować bez drugiego – zauważył Biesenbach.

Źródło: RMF 24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here