Fot. Screenshot

W sieci pojawiło się nagranie z interwencji, w wyniku której 46-letni mężczyzna ma złamaną rękę. Jak się szybko okazało, policjanci pomylili osoby.

Antonio Arnelo Smith ze stanu Georgia pozwał departament policji na 700 tysięcy dolarów, po tym jak jeden z funkcjonariuszy rzucił nim o ziemię.

Mundurowi pojawili się pod jedną z aptek, gdyż dostali zgłoszenie o bezdomnym, który próbuje wyciągnąć od ludzi pieniądze. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez policję, w związku czym został zatrzymany.

Pracownik apteki wspomniał o drugiej osobie, która również żebrała przed lokalem, udało się ustalić, że mężczyzna był już wcześniej aresztowany. Policjanci postanowili więc przeszukać okolicę.

Funkcjonariusze zauważyli 46-latka, podeszli do niego i przekazali, że prowadzą śledztwo w sprawie podejrzanego zachowania. Mężczyzna tłumaczył, że nic takie nie zrobił. Przekazał, że czekał na swoją siostrę, która miała zrobić przelew oraz, że był w banku.

Policjant postanowił wylegitymować Smitha. Kiedy ten wyciągnął dowód osobisty i przekazał go funkcjonariuszowi, inny mundurowy zaszedł mężczyznę z drugiej strony. Funkcjonariusz chwycił 46-latka, który był wyraźnie wystraszony, po czym rzucił nim o ziemię.

Mężczyzna został zakuty w kajdanki, jednak jak szybko się okazało policjanci szukali innej osoby. Na nagraniu słychać jak mężczyzna kilkukrotnie krzyczy „To boli!”. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę, jednak poszkodowany nie chciał żadnej pomocy od policjantów, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci w trakcie konferencji prasowej tłumaczyli, iż musieli zareagować w taki sposób, gdyż Smith zachowywał się podejrzanie, przybrał pozycję gotową do ataku i był agresywny.

Źródło: independent.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here