Fot. El Marro/ Maria Eva Ortiz, mat. prasowe

Matka jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Meksyku została wypuszczona z aresztu po tym, jak sędzia odkrył dowody potwierdzające psychiczne torturowanie kobiety.

Maria Eva Ortiz została zwolniona z zakładu karnego Puentecillas, który znajduje się w stanie Guanajuato. Kobieta jest matką Jose Antonio Yepez Ortiza znanego jako El Marro – lidera Santa Rosa Cartel.

Ortiz została aresztowana w San Isidro Elguera wraz z siostrą narkobarona Juaną oraz kuzynką Rosalbą.

Sędzia Paulina Irais Medina Manzano, która prowadzi śledztwo zleciła uwolnienie rodziny Ortiz, która została zatrzymana 20 czerwca. Jak się okazało, prokuratura nie miała żadnych dowodów, ani zeznań świadków, na podstawie których można by postawić zarzuty podejrzanym.

Co więcej Manzano poinformowała, że jest w posiadaniu „racjonalnych dowodów” na psychiczne torturowanie zatrzymanych. W związku z tym wszczęto kolejne śledztwo, które obejmuje funkcjonariuszy policji podejrzanych o przekroczenie swoich uprawnień.

Jak przekazał prawnik Marii Ortiz, w trakcie działań pojawiło się wiele niezgodności, wliczając w to nieprawidłowy nakaz aresztowania. Jak się okazało żona narkobarona także została nielegalnie aresztowana. Sprawa wyszła na jaw dzień przed tym, kiedy kobieta miała opuścić mury więzienia.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here