fot. Materiały prasowe / Kartel CJNG

Kartel zorganizował zamach na szefa policji w Meksyku. Trzy osoby zginęły. Uzbrojeni po zęby napastnicy przeprowadzili zamach na życie szefa policji w mieście Meksyk. W wyniku wymiany ognia zginęło dwóch jego ochroniarzy oraz przypadkowa kobieta. Jeden z policjantów został ranny.

Do ataku doszło w piątek w bogatej dzielnicy miasta Meksyk – Lomas de Chapultepec, około godziny 6:30 czasu lokalnego, gdy Garcia jechał do pracy. Bandyci byli przebrani za robotników drogowych, a w ciężarówce ukryte mieli karabiny automatyczne i granaty. W pewnym momencie doszło do ataku na opancerzony samochód szefa policji Omara Garci Harfucha.

fot. Twitter

Szef policji o zamach obwinił kartel CJNG, który jest jednym z najbardziej brutalnych karteli w całym Meksyku. Ludzie z Jalisco New Generation na ulicach miasta sami zaprowadzają porządek, są bardzo dobrze wyszkoleni i mają ogromne środki na finansowanie swojej działalności.

Dziś rano zostaliśmy zaatakowani przez CJNG, dwóch moich przyjaciół straciło życie. Mam trzy rany postrzałowe i kilka odłamków. Nasz naród musi dalej walczyć z tchórzliwą zorganizowaną przestępczością” – napisał na Twitterze szef policji.

Policja przekazała, że do sprawy zatrzymano jak na razie 17 osób w tym osobę, która odpowiadała za ten zamach. Trwa śledztwo.

Omar Garcia Harfuch został postrzelony trzy razy. Napastnicy trafili go w ramię, obojczyk i kolano. Kilka godzin temu zamieścił wpis na Twitterze, w którym poinformował, że przeszedł już udaną operację. „Będziemy nadal pracować nad bezpieczeństwem i utrzymywać pokój w naszym wielkim mieście Meksyk.” – dodał.

fot. Twitter / Ostrzelany samochód szefa policji

Jalisco New Generation Cartel to meksykańska grupa przestępcza z siedzibą w Jalisco i kierowana przez Nemesio Oseguera Cervantesa, jednego z najbardziej poszukiwanych meksykańskich baronów narkotyków.

Źródło: NBC News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here