fot. Łukasz Rytel / Twitter

Reporterzy RMF FM poinformowali o szokujących ustaleniach, które dotyczą wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Jak podaje RMF FM kierowca był pod wpływem amfetaminy!

Stacja podaje, że obecność amfetaminy miały potwierdzić zarówno badania moczu, jak i badania krwi. Reporter RMF FM ustalił, że podczas oględzin wraku autobusu znaleziono woreczek z proszkiem, który miał znajdować się obok miejsca kierowcy. Była to amfetamina. Kierowca podczas przesłuchania miał tłumaczyć, że miał gorączkę i zażywał silne leki. Śledztwo przejęła warszawska prokuratura.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo dotyczy sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 12 – podkreśliła prokurator.

https://youtu.be/WtK1eAyFzL4

Na moście Grota Roweckiego na trasie S8 doszło wczoraj do katastrofy! Autobus miejski spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostardę! Karolina Gałecka, rzecznik prasowy warszawskiego ratusza poinformowała na Twitterze, że w wypadku zginęła jedna osoba, 20 osób jest rannych.

W związku z wypadkiem autobusu komunikacji miejskiej na moście Grota-Roweckiego prezydent Rafał Trzaskowski natychmiast przerwał urlop i jest już w drodze do Warszawy.” – informuje Karolina Gałecka.

Dyspozytor warszawskiego pogotowia ratunkowego Tomasz Prazner na antenie stacji TVN24 powiedział, że na miejsce wysłano wstępnie dziewięć zespołów ratownictwa medycznego. Pierwszym, który miał dotrzeć na miejsce, był zespół ze specjalistyczną karetką z Wrzeciona.

Prezydent Andrzej Duda skomentował wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. „Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną piecze nad niesieniem pomocy poszkodowanym” – informuje Prezydent.

Źródło: RMF FM
fot. Łukasz Rytel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here