fot. YouTube

Dwa miesiące po wydarzeniach, które miały miejsce w Richmond policja postanowiła opublikować nagranie z miejsca akcji. Sześciu oficerów z Richmond i Oakland zastrzeliło mężczyznę, który był podejrzanym w sprawie zabójstwa kobiety.

Nagranie pokazuje policjantów wystrzeliwujących dziesiątki pocisków w podejrzanego oraz akcję z ratowania funkcjonariusza, który został potrącony przez furgonetkę.

Do incydentu doszło 16 kwietnia, podejrzanym był 24-letni Juan Ayon-Barraza, który próbował uciekać przed policyjnym pościgiem. W pewnym momencie jego furgonetka wjeżdża w dwa radiowozy, które chciały zablokować dalszą ucieczkę podejrzanego. W wyniku zderzenia potrącony został policjant. Na nagraniu widzimy jak reszta funkcjonariuszy podbiega, aby pomóc swojemu koledze. Rozgrywa się dramatyczna akcja ratunkowa. Oddano kilkadziesiąt strzałów.

W kolejnym fragmencie nagrania widzimy jak policjant Joe DeOrian oddaje kilka strzałów przez przednią szybę w stronę podejrzanego. Szef policji Richmond skomentował, że to 24-latek pierwszy uniósł broń, dlatego policja zaczęła strzelać.

Ranny oficer został potrącony przez furgonetkę, jednak nie miał żadnej rany postrzałowej. Doznał kilku poważnych złamań kości. W chwili zatrzymania 24-latek miał nakaz aresztowania za nieukończenie prac społecznych w ramach wyroku za przemoc domową. Miał przystawiać nóż do gardła swojej kobiety, a oprócz tego miał odpowiadać za napaść seksualną na dziecko.

Źródło: Mercury News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here