fot. YouTube

Jedna osoba zginęła, a 17 zostało rannych. To bilans tragicznego wypadku w Warszawie. Znamy wyniki badań toksykologicznych kierowcy autobusu. Od samego rana mówiono, że kierowca prawdopodobnie był pod wpływem amfetaminy. Informacje te potwierdziły się. Jak podaje PAP, kierowca usłyszał zarzuty w prokuraturze. Był pod wpływem amfetaminy. W dodatku, jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, cztery lata temu odebrano mu prawo jazdy.

Mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

Prokurator ogłosił Tomaszowi U. zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zgonu jednej z pasażerek autobusu, a także, w wyniku której doszło do ciężkich obrażeń u czterech osób. W zarzucie uwzględniono, że do spowodowania katastrofy doszło pod wpływem amfetaminy – powiedziała rzecznik prokuratury Mirosława Chyr, cytowana przez polsatnews.pl.

Media podają, że obecność amfetaminy miały potwierdzić zarówno badania moczu, jak i badania krwi. Doniesienia potwierdziła prokurator. Reporter RMF FM ustalił, że podczas oględzin wraku autobusu znaleziono woreczek z proszkiem, który miał znajdować się obok miejsca kierowcy. Była to amfetamina. Kierowca podczas przesłuchania miał tłumaczyć, że miał gorączkę i zażywał silne leki. Śledztwo przejęła warszawska prokuratura.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo dotyczy sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 12 – podkreśliła prokurator.

Dyspozytor warszawskiego pogotowia ratunkowego Tomasz Prazner na antenie stacji TVN24 powiedział, że na miejsce wysłano wstępnie dziewięć zespołów ratownictwa medycznego. Pierwszym, który miał dotrzeć na miejsce, był zespół ze specjalistyczną karetką z Wrzeciona.

Prezydent Andrzej Duda skomentował wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. „Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną piecze nad niesieniem pomocy poszkodowanym” – informuje Prezydent.

Źródło: Radio ZET / TVP Info / PolsatNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here