fot. Twitter (zdj. poglądowe)

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę mieszkańca Dzierżoniowa , który w jednym ze sklepów obuwniczych ukradł buty za ponad 2 tyś złotych. W tej historii nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wszystkie były… prawe.

40-latek próbował „wzbogacić się o nowe sztuki butów” w nielegalny sposób. Wczoraj około południa wybrał się do sklepu obuwniczego, znajdującego się terenie Świdnicy. Kiedy już zapełnił „wybranym” towarem swoją torbę, wykorzystując nieuwagę personelu sklepu opuścił go nie płacąc za towar.

Jego łupem padło sześć butów męskich i tylko prawych, jednej ze znanych sportowych marek, wartości ponad 2 tys złotych. Jednak swoją zdobyczą  40-latek nie cieszył się długo, bo chwile później został ujęty  przez pracownice sklepu, niestety już bez butów. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji i trafił do policyjnego aresztu. Następnie w wyniku pracy z zatrzymanym policjanci odzyskali skradzione wcześniej buty. Pechowy złodziej odpowie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here