Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło w Australii, w miejscowości Adelaide około 21:30 w poniedziałek. Całe zajście zostało zarejestrowane przez świadka.

Film nagrany przez jedną z obecnych na miejscu kobiet został udostępniony na Facebooku, a następnie w kilka godzin obiegł media na całym świecie. Na ulicy Albert funkcjonariusze próbowali dokonać zatrzymania 28-letniego mężczyzny. Na miejscu znajdowało się kilku policjantów.

Najpierw podeszło do niego dwóch policjantów. Jeden usiadł na nim i uderzył pięścią w twarz. Następnie dołączył się kolejny funkcjonariusz, który przyduszał jego głowę do ogrodzenia. Inni go przytrzymywali, kiedy agresywny policjant ponownie zaczął bić 28-latka. Policjanci zamiast próbować założyć mu kajdanki cały czas przyduszali go do ziemi.

W rozmowie z mediami kobieta powiedziała, że zaczęła nagrywać kiedy mężczyzna został powalony na ziemię przez policjantów. Następnie użyto wobec niego gazu pieprzowego. Świadkowie zeznali, że mężczyzna nie walczył z funkcjonariuszami, leżał bez ruchu, jednak policjanci zaczęli być wobec niego agresywni.

Policja przekazała, że funkcjonariusze dostali zgłoszenie o przemocy w jednym z domów. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który odjeżdżał z okolicy na rowerze. Poza tym mundurowi mieli być przekonani, że posiada on przy sobie narkotyki, w związku z czym chcieli go przeszukać i zatrzymać.

Wtedy mężczyzna miał zacząć stawiać opór. Kiedy został przyciśnięty do ziemi, miał też szarpać się i walczyć z policjantami, którzy nie mogli sobie z nim poradzić. Jeden z funkcjonariuszy dodał, że podejrzany wyrwał także kamerę zamontowaną przy jego mundurze. Mężczyzna miał się uspokoić dopiero kiedy udało się go zakuć w kajdanki.

Mężczyźnie postawiono zarzuty stawiania oporu, napaści na funkcjonariusza oraz zniszczenia mienia w postaci kamery.

Publiée par Emma Pereira sur Lundi 15 juin 2020

Publiée par Emma Pereira sur Lundi 15 juin 2020

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here