Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Australijski handlarz narkotyków został skazany przez chiński sąd na karę śmierci. Informacja o wyroku została przekazana poprzez dział prasowy na stronie internetowej.

Kara na jaką został skazany jest jedyną oficjalną informacją w tej sprawie. Chiny nie opublikowały danych mężczyzny, ani kiedy i gdzie zostanie wykonany wyrok.

Jak jednak udało się ustalić zagranicznym mediom chodzi o byłego australijskiego aktora Cama Gillespie.

Został on aresztowany na lotnisku w Kanton w 2013 roku. Mężczyzna ukrywał wówczas w swoim bagażu 7,5 kilograma metamfetaminy.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, słysząc o wyroku wydanym w sprawie tego człowieka. Australia przeciwstawia się karze śmierci we wszelkich okolicznościach wobec wszystkich ludzi. Popieramy powszechne zniesienie kary śmierci i jesteśmy zaangażowani w realizację tego celu za pośrednictwem wszystkich dostępnych nam dróg – napisało w liście do Reuters australijskie MSZ.

Kara śmierci za przestępstwa narkotykowe jest w Chinach dość częstym wyrokiem. Kraj nie ujawnia informacji ile osób rocznie zostaje zabitych, ale podejrzewa się, że mogą to być tysiące skazanych, ukarani w ten sposób zostają najczęściej obywatele Państwa Środka.

W ubiegłym roku taki sam wyrok usłyszało dwóch Kanadyjczyków. Mimo licznych prób interweniowania w tej sprawie i podejmowania różnych kroków, nie udało się doprowadzić do ułaskawienia mężczyzn.

Kara śmierci w Chinach jest najczęściej wykonywana przez pluton egzekucyjny.

Źródło: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here