Fot. Screenshot

Stanowa policja w Pensylwanii zdecydowała się na opublikowanie nagrania z wydarzeń jakie miały miejsce na drodze nr 33 w listopadzie 2017 roku.

Wszystko zaczęło się kiedy policjant zamierzał przeprowadzić rutynową kontrolę na autostradzie w hrabstwie Northampton. Kiedy jeden z policjantów zatrzymał kierowcę zidentyfikowanego jako 22-letni Daniel Clary, który prawdopodobnie znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Funkcjonariusz wezwał wsparcie, a na miejsce przyjechał drugi radiowóz. Kiedy policjanci próbowali zakuć zatrzymanego w kajdanki, też zaczął się z nimi szarpać. Mundurowi użyli także paralizatorów oraz powalili podejrzanego na ziemię. To jednak nie było w stanie go zatrzymać.

Clary’emu udało się podnieść z ziemi, po czym pobiegł do opuszczonego okna radiowozu. Z auta wyciągnął broń i kilkukrotnie strzelił do funkcjonariuszy. Jeden z nich został postrzelony cztery razy i trafił do szpitala w stanie klinicznej śmierci. 12 dni leżał w śpiączce. Policjant spędził blisko miesiąc pod opieką lekarzy i nie pamięta jak doszło do strzelaniny.

Napastnik także został ranny i udało się go aresztować chwilę później. Mężczyzna został skazany na 110 lat więzienia, jednak jak twierdzi jego rodzina Clary od długiego czasu miał problemy psychiczne w wyniku urazy głowy, którego doznał w dzieciństwie.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here