Fot. Tyson Fury i Dan Kinahan, mat. prasowe

O walce Tyson Fury – Anthony Joshua mówi się coraz więcej. Jest to starcie, na którym obaj pięściarze mogą zarobić ogromne pieniądze. Irlandzcy politycy nie chcą jednak aby starcie się odbyło.

Wszystko za sprawą Dana – doradcy „Króla Cyganów”, dzięki któremu udało się wynegocjować umowę, która może być warta nawet 200 milionów dolarów.

Mimo, że w świecie boksu przedstawia się go jako założyciela grupy menadżerskiej MTK Global oraz doradcy organizacji KHK Sports, to tak naprawdę Daniel Kinahan ma być potężnym gangsterem, który kieruje międzynarodową grupą przemytników.

Dan jest synem Christy’ego Kinahana nazywanego „królem przemytu narkotyków”. To właśnie po nim miał odziedziczyć nielegalny interes. 42-latek nie został nigdzie oficjalnie skazany, jednak wiele osób zeznaje przeciwko niemu, a jego działania są znane służbom na całym świecie.

Fot. Christy Kinahan, mat. prasowe

Urodzony w Dublinie gangster musiał uciec z Irlandii w wyniku konfliktu z jedną z grup przestępczych. Boss miał być rzekomym celem w strzelaninie w hotelu Regency 4 lata temu. Po tych wydarzeniach musiał uciekać z kraju. Schronienie znalazł w Dubaju.

Z pewnością władze ZEA znają sytuację i znają nasze obawy i problemy z tym związane. Myślę, że byłoby właściwie, gdyby się w to nie mieszały. Tak samo jak inne sportowe organizacje czy telewizje. – powiedział premier Irlandii Leo Varadkar.

Szacuje się, że jego nielegalne interesy mogą opiewać na kwotę miliarda funtów. Gangster jest podejrzany o przemyt broni i narkotyków nie tylko do krajów w Europie ale także w Azji, Ameryce Południowej oraz Australii.

Grupa przestępca oraz sam Dan stały się celem m.in. dla FBI oraz DEA, w związku z czym gangster nie ma wstępu do niektórych krajów, w tym USA.

Fot. Dan Kinahan, mat. prasowe

Minister turystyki i sportu Irlandii Brendan Griffin przekazał, że rola w tej walce jaką odegrał przestępca jest niedopuszczalna, w związku z czym starcie nie powinno się odbyć.

Do bojkotowania pojedynku dołączyli się także inni politycy. Neale Richmond z Dublina poinformował, że wysłał list do stacji BT Sport oraz SKY, by te powstrzymały się od transmisji walki.

– Gdy Tyson Fury go wychwala, wybiela człowieka z bardzo nieciekawą przeszłością. Trudno patrzeć, jak boss mafii jest przedstawiany w taki sposób. – dodał Richmond, nazywając Dana „największym gangsterem naszego kraju„.

Do sprawy przyłączyły się także lokalne gazety, a politycy zapewnili, że zgłoszą się o pomoc do brytyjskiego rządu.

Walka ma odbyć się dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Do tego czasu do akcji może włączyć się duże grono przeciwników Dana.

Źródło: sport.pl, polsatsport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here