Fot. pojazdy skontrolowane przez policję

Ponad 300 osób, 200 stuningowanych pojazdów z lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz pełna gotowość do pokazów driftów i wyścigów na drogach publicznych – to miało być wydarzenie, które zakładało ryzykowną zabawę oraz pokaz umiejętności adeptów motoryzacji.

Większość z nich to młode osoby, które posiadały świeżo wydane dopiero prawa jazdy. Jednak nim zdążyli dobrze rozgrzać maszyny, policjanci byli już na miejscu i ostudzili zapały, które mogły zakończyć się nieszczęściem.

W minionym tygodniu lubuscy policjanci ruchu drogowego skoncentrowali się na wzmożonych działaniach, które polegały na sprawdzeniu zachowań młodych kierowców, którzy pochodzili z województwa lubuskiego, a część z zachodniopomorskiego.

Fot. jeden z zatrzymanych pojazdów, policja

Blisko 300 miłośników motoryzacji i szybkiej jazdy w ponad 200 stuningowanych samochodach miało ścigać się po ulicach Gorzowa Wielkopolskiego. Nie wszyscy jednak zdążyli zrealizować swój cel jakim miały być pokazy driftów, a także szybka jazda.

Odpowiednie rozpoznanie lubuskich funkcjonariuszy sprawiło, że część młodych kierowców nie zdążyło nawet dobrze rozgrzać swoich samochodów. Mimo to policjanci ruchu drogowego wylegitymowali 150 osób, nałożyli 84 mandatów – głównie za przekroczenie prędkości, zabezpieczyli 24 dowody rejestracyjne, skierowali kilka wniosków do sądu oraz zatrzymali kierującego, który na ograniczeniu do 70 km/h jechał 162 km/h.

Wszystko to działo się na ulicach Zawadzkiej, Łukasińskiego, Piłsudskiego, Mosiężnej, Złotego Smoka, Słowiańskiej i dużym parkingu przy jednym z marketów na ulicy Szczecińskiej oraz Górczyńskiej.

Fot. auta gotowe do wyścigu, policja

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here