fot. Screenshot / YouTube

Do strzelaniny doszło w piątkową noc na parkingu przed restauracją Wendy’s. Śledztwo w tej sprawie przejęło FBI z Georgii.

Funkcjonariusze policji dostali zgłoszenie ws. mężczyzny, który rzekomo zasnął za kierownicą i blokuje innym autom dostęp do odebrania zamówień.

Na miejscu podejrzany został zidentyfikowany jako 27-letni Rayshard Brooks. Policjanci przeprowadzili test trzeźwości, który dał funkcjonariuszom pewność, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci postanowili zakuć kierowcę w kajdanki i zabrać go na posterunek. Po chwili wywiązała się między nimi szarpanina.

Dwóch funkcjonariuszy mimo rzucenia się na mężczyznę i porażenia go paralizatorem nie mogło poradzić sobie założeniem mu kajdanek. Podejrzanemu udało się podnieść z ziemi, po czym zaczął uciekać.

Kiedy policjanci nie byli już w stanie go zatrzymać postrzelili go trzykrotnie w plecy. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł w trakcie operacji.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez jedną z osób znajdujących się na parkingu.

Po tym zabójstwie w mieście wybuchły zamieszki. Podpalona została między innymi restauracja, przed którą zastrzelono 27-latka.

Źródło: Twitter, thegrio.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here