Jarosław Ł. pseudonim Masa. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
Jarosław Ł. pseudonim Masa

Jak przekazały portale TVP Info, Kryminalna Polska oraz MafiaPL świadek koronny Jarosław S. vel Ł. ps. Masa opuścił areszt śledczy w Opolu Lubelskim.

Decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztowania, podjął 13 maja br. Sąd Okręgowy w Łodzi. Wkrótce ruszy proces „Masy” oskarżonego przez lubelskie „pezety” o 17 przestępstw.

Postępowanie prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie dotyczyło oszustw kredytowych polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu banków, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz udzielania korzyści majątkowych, wyłudzania usług budowlanych.

Śledztwo dotyczyło również wielokrotnego udzielania korzyści majątkowych Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną, wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, udzielania substancji psychotropowych, udaremniania zaspokajania wierzycieli, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań.

Ponadto postępowanie obejmowało przywłaszczenie pieniędzy, nabywanie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych uzyskanych w wyniku czynu zabronionego oraz przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariusza Policji oraz wielu innych.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował 22 stycznia 2020 roku do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Ł. ps. „Masa”, Zbigniewowi G. – byłemu Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji i 20 innym osobom. – informowała Prokuratura Krajowa.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie oskarżył Jarosława Ł. ps. „Masa” o popełnienie siedemnastu czynów.

Czyny te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że Jarosław Ł. negocjował z prokuraturą wysokość kary, jakiej byłby gotów się poddać. Według źródeł tvp.info, „Masa” był gotów zgodzić się na wyrok ok. trzech lat bezwzględnego więzienia.

W sprawie Masy będą postawione kolejne zarzuty, jednak z przyjętą zasadą przed ich postawieniem nie informujemy o osobach, których dotyczą, ani o ich treści. Czynności te planujemy wykonać w najbliższych trzech miesiącach – powiedział portalowi Kryminalna Polska, prokurator Florkiewicz.

Źródło: TVP Info, Kryminalna Polska, MafiaPL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here