fot. Sprawcy grożą pracownikom / dagbladet.no

Do zdarzenia doszło w Oslo w lipcu 2019 roku. Proces w tej sprawie rozpoczął się w tym tygodniu w poniedziałek. Dwóch złodziei wjechało skuterem do jubilera „THUNE” grożąc pracownikom bronią. Ukradli drogocenne zegarki i biżuterię wartą kilka milionów koron norweskich.

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie szokującego napadu na jubilera, do którego doszło w 2019 roku. Oskarżonych jest trzech obywateli Szwecji za przestępstwa, których dokonywali od jesieni 2018 roku do lata 2019 r.

We wtorek zeznawały ofiary, które były obecne podczas ataku na jubilera, do którego doszło w 2019 roku.

Na początku myślałem, że to ćwiczenia. Kiedy zobaczyłem broń w ręce jednego rabusia, zdałem sobie sprawę, że to cholernie poważne. Rabusie przy pomocą młotka tłukli szyby w witrynach sklepu kradnąc co popadnie. Dźwięk tłuczonego szkła dotarł do personelu na zapleczu” – wyjaśnia pracownik.

fot. Rabusie, którzy napadli na jubilera / dagbladet.no

Byłem przerażony. Poczułem panikę, gdy zobaczyłem rabusia machającego bronią. Napisałem sms do mojej dziewczyny, że jest napad. Bałem się, że zostanę zastrzelony” – mówił w sądzie kolejny z pracowników.

Gdy złodzieje ruszyli i wybiegali ze sklepu kobieta, która była za ladą uniosła telefon, aby zrobić zdjęcie. Zauważył to jeden z rabusiów, podniósł broń i wycelował w nią

„Od razu puściłam telefon i uniosłam ręce do góry” – wyjaśnia kobieta.

Mężczyzna oddał strzał w sufit. „Pomyślałem, że ktoś zastrzelił mojego kolegę. Teraz mogą zastrzelić nas wszystkich” – powiedział pracownik, który zeznawał w sądzie.

Rabusie uciekli na skuterze, jednak zostali aresztowani przez policję po brawurowej akcji w parku.

Całe szczęście w incydencie nikt nie ucierpiał. Ofiary przyznają jednak, że przez pierwszy miesiąc po sytuacji nie mogły spać. Jeden z pracowników miał udać się do psychologa i zdiagnozowano u niego zespół stresu pourazowego. – „Teraz wyobrażam sobie, że gdy ktoś wchodzi do naszego jubilera, może wyciągnąć nóż lub broń.” – mówi kobieta.

Źródło: dagbladet.no

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here