Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło w mieście Hillsboro w amerykańskim stanie Oregon w 2018 roku, jednak dopiero teraz szokujące nagranie pojawiło się w sieci.

Poszkodowany 45-letni Albert Molina 2 lata temu został zatrzymany przez policję za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu i trafił do zakładu karnego Washington County Jail.

Materiał opublikowany przez kancelarię adwokacką Kafoury & McDougal ukazuje co stało się w dniu ataku na aresztowanego. Mimo, że nagranie nie zarejestrowało dźwięku, na jego podstawie dopiero po 2 latach zarzuty usłyszał strażnik Rian Alden.

Na początku widzimy jak Molina zostaje przeszukany, a następnie ma stanąć pod ściana, żeby pracownik więzienia mógł zrobić mu zdjęcie. Pomiędzy aresztowanym a Aldenem dochodzi do rozmowy, w pewnym momencie strażnik wbiega w mężczyznę i uderza jego głową o ścianę, następnie powala go na ziemię.

Na miejsce wezwany zostaje personel medyczny więzienia, który dopiero po 35 minutach zabiera poszkodowanego. W wyniku ataku strażnika czaszka osadzonego została połamana oraz doznał on wylewu krwi do mózgu.

Fot. oskarżony Rian Alden, policja

Molina spędził kolejne 19 dni w szpitalu, z czego 5 na intensywnej terapii. Jego rachunek za leczenie wyniósł 135 tysięcy dolarów. Mimo pomocy medycznej mózg poszkodowanego został trwale uszkodzony.

W 2018 roku wszczęto śledztwo przeciwko strażnikowi, jednak z powodu niewystarczającej ilości dowodów nie został on oskarżony. Według zeznań Aldena, osadzony pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie i prowokował strażnika do bójki. Użycie siły miało być niezbędne, aby uspokoić poszkodowanego.

Kilku funkcjonariuszy było świadkami ataku na pana Molina. W sprawiedliwym społeczeństwie zatrzymaliby Aldena, za to co zrobił” – powiedział adwokat Jason Kafoury

Szeryf hrabstwa Washington Pat Garrett stwierdził, że wideo nie jest wystarczającym materiałem dowodowym, aby móc kontynuować śledztwo. Prokuratura po obejrzeniu nagrania podjęła decyzję o postawieniu zarzutów Alden’owi, które proces ma rozpocząć się jeszcze przed końcem czerwca.

Atak ma miejsce w 12 minucie nagrania.

Źródło: katu.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here