fot. NSW Police

W wyniku śledztwa czterech członków Hells Angels zostało oskarżonych o działalność przestępczą w południowo-wschodniej części stanu Nowa Południowa Walia w Australii.

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych działań dokonano przeszukania domów podejrzanych osób. Zabezpieczono znaczną ilość gotówki, nielegalne sterydy, kastety oraz amunicję i zabronioną broń.

fot. Jeden z zatrzymanych mężczyzn / NSW Police

Policja przejęła także niezarejestrowaną broń palną, domowej roboty pistolet i wiatrówkę.

Wszystkie przedmioty zatrzymane podczas operacji zostaną poddane ekspertyzie.

Czterech mężczyzn – w wieku 32, 27 lat i dwóch w wieku 24 lat – aresztowano podczas operacji i przetransportowano na komisariat policji w Nowra.

fot. Zabezpieczony kastet / NSW Police

32-letni mężczyzna, który jest starszym członkiem Hells Angels OMCG, został oskarżony o kilka przestępstw – między innymi posiadania broni palnej i zamiaru popełnienia przestępstwa z jej użyciem oraz posiadania narkotyków. Wyszedł na wolność po wpłacie wysokiej kaucji, ma pojawić się w Sądzie Rejonowym w Nowa w poniedziałek 27 lipca 2020 roku.

27-letni mężczyzna z Old Erowal Bay został oskarżony o przestępstwa związane z przemocą domową. Odmówiono mu zwolnienia za kaucją i ma się dziś pojawić w sądzie lokalnym w Wollongong (środa 10 czerwca 2020 r.).

24-letni mężczyzna z Old Erowal Bay został oskarżony o napaść i posiadanie narkotyków.

Drugi 24-letni mężczyzna z Old Erowal Bay został oskarżony o posiadanie nielegalnej broni i wykroczenia drogowe.

fot. NSW Police

Mężczyźni wyszli na wolność po wpłaceniu kaucji i również mają stawić się 27 lipca w Sądzie Rejonowym.

W ramach dochodzenia w godzinach porannych policja zatrzymała również pojazd na Paradise Beach Road. Dwaj mieszkańcy uciekli, jednak po kilkuset metrach zostali aresztowani. W ich pojeździe znaleziono metaamfetaminę. Podejrzani zostali zwolnieni z aresztu i oczekują na dalsze dochodzenie.

Detektyw Scott Nelson, Kierownik ds. Przestępstw Policji na Południowym Wybrzeżu, powiedział, że policja nie będzie tolerować zachowań przestępczych.

fot. NSW / zabezpieczona gotówka

Twierdzimy, że ci ludzie byli sprawcami szeregu brutalnych przestępstw i incydentów w ostatnich miesiącach w naszym regionie”, powiedział detektyw inspektor Nelson.

Nie będziemy tolerować takich zachowań w naszej społeczności na południowym wybrzeżu. Będziemy nadal atakować tych, którzy zdecydują się na tego rodzaju działalność przestępczą, i zapewniamy, że będą musieli stawić czoła pełnej sile prawa.

Sprawa jest w ciągłym toku i policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Źródło: NSW Police Force

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here