fot. policja.pl / zdjęcie ilustracyjne

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zatrzymali cztery osoby związane z handlem narkotykami. Na wniosek prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech osób podejrzanych o handel narkotykami. W stosunku do jednego z zatrzymanych prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środków o charakterze wolnościowym, w tym dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju i zakazem wydania paszportu.

2,5 kilograma środków odurzających i psychotropowych

W toku realizowanych czynności związanych z zatrzymaniem, przeprowadzono również przeszukania zatrzymanych, ich miejsc zamieszkania oraz pojazdów. W wyniku tych czynności zabezpieczono 2,5 kilograma środków odurzających  i substancji psychotropowych, w tym amfetaminę, marihuanę i tabletki MDMA.

Ponadto podjęte przez organy ścigania działania pozwoliły na zabezpieczanie należącego do podejrzanych mienia w kwocie ponad 95 tysięcy złotych.

Co zarzuca się podejrzanym

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponadto trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Jednemu z podejrzanych zarzuca się także prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here