Skazany nauczyciel języka angielskiego / fot. Tony Giberson

Były nauczyciel języka angielski z miasta Pensacola w Stanach Zjednoczonych, który w zeszłym roku przyznał się do winy za szereg przestępstw seksualnych z udziałem uczniów, błagał sędziego w środę o rozważenie kastracji zamiast skazania go na więzienie.

32-letni Mark Lua złożył prośbę do sędziego sądu okręgowego Thomasa Dannheissera podczas przesłuchania w środę rano.

Moje czyny były co najmniej godne pogardy,” powiedział Lua. „Wierzę, że kara jest konieczna i proszę o kastrację chemiczną nie tylko jako karę, ale jako akt solidarności, aby pokazać, jak mi przykro z powodu wszystkiego. Jestem nawet skłonny do fizycznej kastracji jeśli w ten sposób mogę zostać w domu i wychować moją córkę.” – mówił nauczyciel.

Sędzia nie odpowiedział na jego prośbę i szybko skazał go na 12 lat więzienia.

Lua był nauczycielem języka angielskiego w szkole Booker T. Washington High School. Przyznał się do zarzutów seksualnego wykorzystywania dziecka, nielegalnej aktywności seksualnej z nieletnimi.

Wydawało się, że szuka dziewcząt, które pochodzą z niestabilnych lub niespokojnych domów” – powiedziała w środę w sądzie zastępca prokuratora Erin Ambrose. „Manipulował nimi i przekonywał je do swojej osoby, ponieważ był nauczycielem”.

W ubiegłym roku Lua został aresztowany trzy razy. Zarzuty przeciwko niemu doprowadziły do ​​pięciu spraw karnych opartych na zeznaniach czterech ofiar.

Pierwsze aresztowanie nastąpiło 17 stycznia 2019 r., po tym jak jeden z nauczycieli otrzymał informację, że Lua ma niewłaściwe kontakty z nieletnimi. Lua później przyznał się do korzystania z fikcyjnego konta na Instagramie w celu pozyskiwania nieletnich dziewczyn do seksu.

Został aresztowany po raz drugi 30 stycznia 2019 r. po tym, jak studentka wyznała policji, że uprawiał z nią seks w swoim domu. Trzecie aresztowanie nastąpiło 6 lutego 2019 r. po tym, jak dorosła uczennica oskarżyła go o seksualną napaść.

Nauczyciel w sądzie tłumaczył się swoją chorobą, jednak sędzia nie dał wiary w jego słowa.

Źródło: eu.pnj.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here