Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło 9 czerwca pod Bydgoszczą około 10 rano. Kierowca cysterny zmusił ratownika medycznego jadącego na motocyklu do złamania przepisów.

Kierujący jednośladem nagrał całe zdarzenie, a film opublikował na facebookowym profilu Motocyklowe Ratownictwo Medyczne Bydgoszcz.

Tak wygląda ułatwianie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu. Na całym odcinku było szerokie pobocze, dzięki któremu mógłbym bezpiecznie wyprzedzić zestaw, gdyby jego kierowca na nie zjechał. Kierowca, który mnie widział – czytamy pod nagraniem.

Na filmie widać jak rozpędzony motocyklista, który jedzie do wypadku, musi zwolnić przed cysterną, ani nie może jej wyminąć gdyż z naprzeciwka nadjeżdżają kolejne auta.

Mimo, że ratownik ma włączone syreny, kierowca ciężarówki mając możliwość zjechania na bok, nadal blokuje drogę. W związku z tym ratownik medyczny jest zmuszony wyprzedzać na podwójnej ciągłej.

Po wyprzedzeniu pojazdu zobaczyłem tylko środkowy palec, po czym rewanżując się tym samym, pojechałem dalej„. – napisał autor nagrania, który dodał, że gdy cysterna mijała wypadek, próbował porozmawiać z kierowcą „jednakże ten postanowił go rozjechać„.

Jak informują media sprawa została już zgłoszona na policję.

Publiée par Motocyklowe Ratownictwo Medyczne Bydgoszcz sur Mardi 9 juin 2020

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here