Fot. Screenshots

Strzelanina miała miejsce w mieście Napa w amerykańskim stanie Kalifornia. Biuro Szeryfa Hrabstwa Napa opublikowało nagranie w związku z trwającym w tej sprawie śledztwem.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia. Podejrzany o kradzież mężczyzna miał wejść do sklepu Walmart i za pomocą młota wybić szybę, za którą znajdowała się ostra amunicja.

Złodziej miał zabrać ze sobą amunicję do shotguna, a następnie rzucił młotem, który trafił jednego z pracowników marketu. Całe zajście zostało niezwłocznie zgłoszone na policję wraz z opisem wizerunku podejrzanego i pojazdu jakim się porusza.

Około 20 minut później funkcjonariusz Gregg Lee zauważył mężczyznę, który przemieszczał się autostradą stanową nr 29. Policjant próbował zatrzymać podejrzanego, jednak ten zaczął uciekać. Wywiązał się pościg, który trwał około 3 minut.

Niespodziewanie mężczyzna zajechał w jedną z bocznych dróg, po czym zatrzymał się przed zamkniętą bramą. Jak przekazała policja podejrzany miał wycelować z przeładowanej broni do funkcjonariuszy.

Następnie Gregg Lee oddał dwa strzały w kierunku mężczyzny, jednak żaden nie trafił zatrzymanego. Następnie podejrzany z rękami uniesionymi do góry obrócił się tyłem do policjanta i zaczął powoli się oddalać.

Funkcjonariusz strzelił kolejne dwa razy i trafił mężczyznę w plecy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, jednak ratownicy medyczni potwierdzili, że postrzelony zginął na miejscu.

W sprawie napadu rabunkowego oraz strzelaniny i śmierci mężczyzny zidentyfikowanego jako Brandan Reid Nylander toczy się postępowanie oraz dochodzenie prowadzone przez policję z Napa.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here