fot. ABC7NEWS

Jeden policjant został zabity, a dwa pozostali zostali ranni po zasadzce, która została na nich przygotowana – powiedział szeryf Jim Hart na specjalnej konferencji prasowej.

Około 13:30 biuro szeryfa otrzymało informacje o podejrzanej furgonetce przy Jamison Creek Road w pobliżu Ben Lomond. Dzwoniący powiedział, że widział w podejrzanym samochodzie broń i przedmioty przypominające bomby.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, zobaczyli, jak furgonetka odjeżdża i ruszyli za pojazdem. Gdy furgonetka wjechała na podjazd na Waldeberg Drive, funkcjonariusze wpadli w zasadzkę. Zostali ostrzelani oraz obrzuceni prowizorycznymi materiałami wybuchowymi, powiedział szeryf.

Sierżant Damon Gutzwiller, lat 38, został postrzelony. Po przetransportowaniu go do szpitala, uznano go za zmarłego.

W mojej 32-letniej karierze jest to najgorszy dzień, jaki kiedykolwiek przeżyłem” – powiedział szeryf Jim Hart, rozpoczynając konferencję prasową.

Gutzwiller pracował w biurze szeryfa od 2006 roku, miał szczęśliwą rodzinę, zostawił żonę i małe dziecko. Hart opisał go jako człowieka odważnego, inteligentnego, wrażliwego i opiekuńczego.

SWAT na miejscu zdarzenia. fot. The Pajaronian

Słowa nie są w stanie wyrazić bólu, jaki odczuwamy wobec Damona i jego rodziny” – powiedział szeryf Jim Hart. „Był osobą, którą wszyscy szanowaliśmy. Dzisiaj straciliśmy bohatera. Jesteśmy wdzięczni, że go znaliśmy i opłakujemy go z jego rodziną.”

Hart powiedział, że podczas zasadzki inny oficer został postrzelony i trafiony odłamkami materiałów wybuchowych. Następnie napastnik uciekł.

Kolejny policjant został postrzelony w rękę i zabrany do szpitala. Szeryf przekazał, że ma nadzieje, że funkcjonariusze jak najszybciej wrócą do zdrowia.

Podejrzany o dokonanie tego przestępstwa, Steven Carrillo z Bena Lomonda, został postrzelony podczas próby aresztowania. Został przewieziony do szpitala. Hart powiedział, że Carillo ma wyzdrowieć. Spędzi resztę swojego życia w więzieniu za zabójstwo sierżanta Gutzwillera i inne przestępstwa. – informuje szeryf.

Portal ABC7 uzyskał informacje na temat zabójcy. Dziennikarze dowiedzieli się, że Carillo ma 32 lata i jest czynnym sierżantem amerykańskich sił powietrznych z bazy sił powietrznych Travis w Fairfield.

Sprawę przejęło FBI, w domu Carillo znaleziono materiały wybuchowe. Media mówią o tym, że policjanci „przerwali coś wielkiego, co miało się wydarzyć”. To miało być właśnie powodem tej egzekucji.

I have new information about the suspect in the death of 38-year-old Santa Cruz County Sheriff’s Sgt. Damon…

Publiée par Dan Noyes sur Samedi 6 juin 2020

Na swoim profilu na Facebooku 31 maja Carillo opublikował mem, które mówi: „Nigdy nie pozwolę rasistowskim białym ludziom sprawić, że zapomnę o głupich białych ludziach, o których wiem, że istnieją. Kocham was wszystkich.” Post zawiera emotkę pięści o różnych odcieniach skóry, a oba słowa „białych” w memie zostały przekreślone. Carillo napisał: „Jedyna rasa, która się liczy, rasa ludzka”.

Prokuratura Okręgowa bada sprawę. Więcej informacji o incydencie ma zostać udostępnionych na początku przyszłego tygodnia.

Źródło: https://abc7news.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here