Fot. Screenshot

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Buffalo, w stanie Nowy Jork, podczas protestów przeciwko brutalności policji, po zabójstwie Afroamerykanina George’a Floyda.

Do zajścia doszło na placu pod urzędem miasta chwilę przed 20, czyli wprowadzoną w ubiegłym tygodniu godziną policyjną. Dwóch funkcjonariuszy z grupy interwencyjnej odepchnęło 75-latka.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać jak mężczyzna upada na ziemię i uderza głową w chodnik. Po chwili na ziemi zaczyna zbierać się krew. Jak podają media mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu w ciężkim ale stabilnym stanie.

Dwaj policjanci zamieszani w incydent zostali natychmiastowo zawieszeni. Prezes stowarzyszenia policji Buffalo Police Benevolent Association przekazał, że wraz z nimi rezygnację złożyło 57 funkcjonariuszy. Twierdzą oni, że wykonywali jedynie rozkazy przełożonych, a takie potraktowanie mężczyzn jest niesprawiedliwe.

Ofiara, Martin Gugino, został przedstawiony jako wieloletni aktywista i bojownik w batalii przeciw niesprawiedliwości. Był m.in. zaangażowany w mobilizację mieszkańców do tworzenia silnych dzielnic z niedrogimi, wysokiej jakości mieszkaniami w organizacji People United for Sustainable Housing (PUSH)

Jak się okazało 75-latkiem jest Martin Gugino, który przez wiele lat wspierał walkę przeciw niesprawiedliwości. Mężczyzna był zaangażowany m.in. w stworzenie People United For Sustainable Housing, czyli budowanie silnych dzielnic, w których mieszczą się niedrogie, lecz wysokiej klasy mieszkania dla zebranej grupy zainteresowanych osób.

Źródło: dailystar.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here