Fot. Worki z ciałem i wiadomość od CJNG, mat, prasowe

Na początku czerwca w Cancun odnaleziono worki z rozczłonkowanym ciałem kobiety oraz wiadomość od kartelu Cartel Jalisco New Generation.

Zamordowana 29-letnia Corina Yarinel Vargas Zambrano to była funkcjonariuszka elitarnej jednostki policji w Wenezueli. Kiedy kobieta złożyła rezygnację, cały oddział był „zszokowany”. Corina przeniosła się do Meksyku, gdzie zaczęła pracować jako kierowca Ubera.

Zwłoki kobiety zostały odnalezione w popularnym miejscu miasta, które odwiedza wielu turystów. Jej kończyny, tors i głowa znajdowały się w trzech oddzielnych workach.

Fot. Corina Yarinel Vargas Zambrano, mat. prasowe

Kartel pozostawił także wiadomość skierowaną do Cartel Del Noreste oraz Stanowego Sekretarza Bezpieczeństwa publicznego.

To jest skierowane do ciebie, Jesus Alberto Capella Ibarra, który sprzedałeś stan Quintana Roo kartelowi Del Noreste […] zdradziłeś nas, ty ku**o.

Capella Ibarra nie zamierzał ustępować gangom. Jak przekazał, kartele w przeszłości zgodziły się, że będą miejsca, w których nie będzie dochodzić do ataków, gdyż szkodzi to biznesom.

Miejsca właśnie takie jak Cancun każdego roku przyciągają tysiące osób, jednak zaczyna się tam robić co raz niebezpieczniej. Mimo, że turyści nie są celem karteli, to mogą ucierpieć w strzelaninach, gdyż gangsterzy również przesiadują w miejscowych barach i lokalach. Co stwarza zagrożenie dla osób niezamieszanych w wojnę karteli.

Teraz nowi członkowie karteli jak ci z Jalisco New Generation nie szanują starych zasad. Coś się zmieniło. Atakują swoich wrogów w obszarach miejskich. W miejscach dla turystów dochodzi do morderstw.” – tłumaczył swoje stanowisko, uznając kartel CJNG za najbardziej brutalny gang jaki kiedykolwiek działał w Meksyku.

Źródło: dailystar.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here