Fot. zatrzymanie podejrzanego, SG

Po dynamicznym pościgu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę i pasażera samochodu marki Audi. Mężczyźni przewozili 4 kilogramy metamfetaminy, wartej prawie pół miliona złotych.

27 maja w Węglińcu (powiat zgorzelecki), na drodze nr 296, funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wezwali do zatrzymania kierowcę samochodu marki Audi. W odpowiedzi kierujący pojazdem gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W czasie ucieczki zderzył się z pojazdem Straży Granicznej. 

Audi obróciło się i zatrzymało. Było już niezdatne do dalszej jazdy. Obaj mężczyźni wyskoczyli z samochodu i zaczęli uciekać. Kierowca został ujęty na blokadzie na skrzyżowaniu, a pasażer próbował zbiec do pobliskiego lasu. Ścigający go funkcjonariusz Straży Granicznej oddał strzały ostrzegawcze z broni służbowej. To podziałało.

Fot. pies straży granicznej, SG

Uciekinier został zatrzymany i obezwładniony. Podczas kontroli okazało się, że mężczyźni przewozili w audi prawie 4 kilogramy metamfetaminy. Czarnorynkowa wartość towaru wynosi  ponad 400 tys. zł. Metamfetamina to substancja bardzo silnie działająca na organizm.

Zatrzymani mieli przy sobie równowartość blisko 90 tysięcy złotych w różnych walutach. Mężczyźni w wieku 37 i 43 lat odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu wbrew przepisom środków odurzających.

Fot. zabezpieczone narkotyki, SG

Grozi im za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za doprowadzenie do kolizji kierowca audi otrzymał mandat 220 złotych oraz drugi w wysokości 50 zł za brak dokumentu pojazdu. Ponadto usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz uszkodzenia pojazdu służbowego. 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zgorzelcu, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here