Fot. Screenshot

Na ulicach Stanów Zjednoczonych trwają protesty związane z zabójstwem George Floyda, który w trakcie zatrzymywania został uduszony przez policjanta.

Demonstracje przerodziły się w zamieszki, które obejmują co raz więcej miast. W co najmniej w 40 z nich wprowadzono godzinę policyjną.

Wśród protestujących znajdują się także osoby, która niszczą i okradają różne lokalne. W trakcie jednej z takich akcji w Minneapolis, kobieta na wózku elektrycznym zaczęła atakować protestujących.

Kobieta próbowała zastawić wejściu do budynku, po czym wyciągnęła ostre narzędzie, którym zaczęła dźgać przechodzących obok niej uczestników demonstracji.

Wtedy kobieta zidentyfikowana jako Jeniffer została zaatakowana przez jedną z protestujących, a tłum zaczął krzyczeć, żeby uważała na nóż.

Kobieta na wózku ostatecznie poddała się po tym, jak mężczyzna chwycił za gaśnicę i wystrzelił w nią jej zawartość.

Po całym zdarzeniu w sieci pojawiły się nagrania z płaczącą Jeniffer, która żali się, że bez powodu została zaatakowana przez protestujących. Szybko wyszło na jaw, że kobieta także wcale nie potrzebuje korzystać z wózka inwalidzkiego. Tego samego dnia wieczorem udostępniono kolejne wideo, na którym kobieta podchodzi do jednego z protestujących, po czym z powrotem wraca i siada na wózku.

Całe zdarzenie jest wykorzystywane przez media, które udostępniają jedynie fragmenty nagrań, tak aby pokazać jedynie, że kobieta została zaatakowana przez tłum.

Źródło: New York Post, YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here