Fot. Screenshot

W meksykańskim mieście Veracruz w piątek doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło 6 osób. Fragment strzelaniny był transmitowany na żywo na Facebooku.

Do zdarzenia doszło w trakcie koncertu zespołu La Calle. Francisco 'El Primo’ Navarrete to wydawca internetowego magazynu „Sol de Tierra Blanca”, który jest także uważany za lidera jednego z oddziałów Cartel Jalisco New Generation.

Navarrete miał rządzić grupą działająca w Veracruz i zarzuca mu się udział w handlu narkotykami, porwaniach oraz morderstwach.

Fot. Francisco 'El Primo’ Navarrete, mat. prasowe

W 2016 stanął przed sądem w związku ze zniknięciem 5 osób. Najmłodsza z nich miała jedynie 16 lat. Grupa zniknęła w trakcie powrotu z wycieczki urodzinowej. Według ustaleń śledczych ofiary przed śmiercią były torturowane na ranczo należącym do Navarrete.

Przestępca został skazany, jednak w wyniku błędów popełnionych w trakcie procesu, wyszedł na wolność w 2019 roku.

Na nagraniu z koncertu, którego znajdowało się na Facebooku widać moment, kiedy narkobaron stoi na scenie wraz z zespołem. Kiedy przestępcy otworzyły do siebie ogień, ten wyciąga broń i biegnie w stronę strzelaniny.

W trakcie wymiany ognia zginęło sześć osób. Wśród nich znalazł się Navarrete, który został postrzelony około 50 razy. Zginęli także dwaj członkowie zespołu, kolejne dwie osoby zostały ranne.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here