Screenshot

To co dzieje się w tym momencie w USA to nie protesty. Sytuację wykorzystują gangi i zorganizowane grupy, które kradną wszystko co popadnie. Tego jednak, chyba nikt się nie spodziewał. Pociąg towarowy z wagonami/kontenerami wypełnionymi elektroniką okradany podczas jazdy! 

 Podobne zdarzenia mają miejsce w innych stanach USA! Najwyraźniej do akcji przystąpiły zorganizowane grupy przestępcze, które nie wiadomo skąd posiadają informacje o zawartości transportu. Pod sklepy podjeżdżają skradzione lub wypożyczone furgonetki. Ze sklepów wynoszone jest dosłownie wszystko, a straty sięgają milionów dolarów.

Każdego dnia mają miejsce zamieszki, protestujący wybijają szyby w oknach i włamują się do sklepów kradnąc najcenniejsze rzeczy. Włamano się nawet do sklepu marki Louis Vuitton, ale to tylko jeden z kilkuset przypadków. Wszystkie luksusowe sklepy, a nawet salony samochodowe stają się celami ataków.

W trakcie trwania protestów aresztowano już tysiące osób, w 40 stanach wprowadzono godzinę policyjną. Zamieszki trwają już od tygodnia. Po raz pierwszy od drugiej wojny światowej w Minneapolis zarządzono pełną mobilizację Gwardii Narodowej.

Donald Trump nazywał protestujących „anarchistami”. Powiedział również, że pamięć o zmarłym „została zhańbiona przez uczestników zamieszek, rabusiów i anarchistów„. – „To, co teraz widzimy na naszych ulicach, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością czy też pokojem” – napisał Trump.

Podpalono również luksusowe samochody w salonie Mercedesa.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here