Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło w Salt Lake City w trakcie protestów z powodu zabójstwa Afroamerykanina George’a Floyda, który został uduszony przez policjanta.

W trakcie sobotnich protestów, kiedy auta zatrzymały się z powodu tłumu znajdującego się na ulicy, z samochodu wyszedł Brandon McCormick. Mężczyzna wyciągnął łuk, z którego zaczął celować do uczestników.

Jedna z kobiet krzyknęła do niego „Nazywasz siebie Amerykaninem?„. Ten odpowiedział „Tak, każde życie ma znaczenie” – („All Lives Matter” miało nawiązywać do Black Lives Matter międzynarodowego ruchu działającego przeciwko rasizmowi wobec czarnoskórych osób).

Mężczyzna ponownie zaczął celować do tłumu i oddał strzał w kierunku jednej z osób. Wtedy na napastnika rzuciła się cała grupa, która zabrała mu broń i zaczęła go bić. Po chwili dołączyli się kolejni protestujący.

Kiedy McCormick nie miał już szans ponownie użyć broni, tłum przewrócił i podpalił jego samochód.

Po całym zdarzeniu Brandon rozmawiał z jedną z obecnych na miejscu telewizji i przedstawił inną wersję wydarzeń, niż ta, która została zarejestrowana na kamerach.

Fot. mężczyzna zatrzymany przez policję, Twitter

Najpierw zostałem pobity przez okno przez dwóch Afroamerykanów, kiedy krzyknąłem „Każde życie ma znaczenie”. Po tym wziąłem broń i został pobity jeszcze bardziej. Policja mnie wyciągnęła, ja byłem pobity, a moje auto całe zniszczone. Straciłem wszystko co miałem w środku jadąc tutaj, żeby ochraniać funkcjonariuszy. Wspieram organy ścigania.” – powiedział w wywiadzie mężczyzna.

McCormick dodał, że w aucie miał tysiąc dolarów oraz telefon komórkowy, oraz ponownie powiedział, że napastnikami, którzy go pobili byli dwaj Afroamerykanie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Jak się okazało ma za sobą kryminalną przeszłość. Na początku maja został oskarżony o napaść w stanie Salt Lake, gdyż miał zaatakować innego kierowcę, w związku z incydentem do jakiego doszło na drodze. McCormick był także sądzony i skazany w stanie California.

Jak podają zagraniczne media mężczyzna zostanie prawdopodobnie oskarżony o napaść z bronią w ręku. Brandon jednak nie trafił do aresztu, tylko po przesłuchaniu i przyjęciu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Źródło: YouTube, Complex.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here