fot. Twitter

George Floyd, Afroamerykanin, którego śmierć wywołała ogromne zamieszki w USA, zmarł z powodu uduszenia (brak tlenu) – wykazała sekcja zwłok, którą przeprowadzili lekarze zatrudnieni przez jego rodzinę.

George zmarł z powodu ucisku na szyi i plecach, który wywołali funkcjonariusze klęcząc na nim i przyciskając z całej siły do ziemi.

Sekcja zwłok przeprowadzona przez prywatnych lekarzy różni się od oficjalnej wstępnej sekcji zwłok przeprowadzonej przez powiatowego lekarza.

Nie znalazły się w niej dowody na „traumatyczną asfiksję”, czy „uduszenie”.

Moim zdaniem przyczyną śmierci jest uduszenie z powodu ucisku na szyję – który może zakłócać dopływ tlenu do mózgu – i ucisku na plecy, który przeszkadza w oddychaniu”, powiedział Michael Baden, były lekarz z Nowego Jorku zatrudniony przez rodzinę pana Floyda.

Asfiksja (zamartwica) to stan niedoboru tlenowego w organizmie. Jeśli nie podejmie się natychmiastowych czynności ratowniczych, prowadzi do szybkiej utraty przytomności i śmierci.

Asfiksja u ludzi wymaga natychmiastowej interwencji medycznej.

Przyczynami asfiksji są między innymi fizyczne zablokowanie dróg oddechowych na drodze z i do płuc, czy też zgniecenie lub przyciśnięcie klatki piersiowej lub brzucha.

Śmierć George’a Floyda doprowadziła do ogromnych zamieszek, które trwają w całym kraju od sześciu dni.

Źródło: BBC.COM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here