fot. Twitter

W USA nadal trwają protesty i starcia z policją po śmierci Georga Floyda. Bojówkarze z Antify włamują się do sklepów, podpalają budynki. Spalili również dwa radiowozy, które stały przy jednej z ulic w mieście Seattle.

Z jednego radiowozu mężczyźnie udało się wyciągnąć karabin M16. W ciągu kilku sekund podbiega do niego prawdopodobnie funkcjonariusz służb specjalnych, który celuje w niego bronią i rozbraja protestującego. Incydent zarejestrowała kamera na żywo.

W trakcie trwania protestów aresztowano już setki osób, w trzech amerykańskich miastach wprowadzono godzinę policyjną. Zamieszki trwają już od pięciu dni. Po raz pierwszy od drugiej wojny światowej w Minneapolis zarządzono pełną mobilizację Gwardii Narodowej.

Właściciel sklepu w Dallas bronił swojego sklepu przed kradzieżą w trakcie trwania protestów po śmierci Georga Floyda. Został skatowany i w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Donald Trump nazywał protestujących „anarchistami”. Powiedział również, że pamięć o zmarłym „została zhańbiona przez uczestników zamieszek, rabusiów i anarchistów„. – „To, co teraz widzimy na naszych ulicach, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością czy też pokojem” – napisał Trump.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here