Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło w Hayward w stanie California 27 maja 2020 roku.

O godzinie 12:44 funkcjonariusze zostali skierowanie do podejrzanie zachowujących się osób w okolicy Bahama Avenue i Sleepy Hollow Avenue.

Polub nas na Facebooku:

Jeden z lokalnych mieszkańców zadzwonił na policję i zgłosił, że mężczyzna na motocyklu gonił jakąś osobę, a później dobijał się do drzwi sąsiadów.

Funkcjonariusze namierzyli podejrzanego i podjechali do miejsca, w którym się znajdował. Mężczyzna od samego początku zachowywał się agresywnie, wyzywał i obrażał policjantów.

W pewnej chwili poszedł do garażu i wrócił z nożem w ręce próbując przegonić policjantów z podjazdu.

W wyniku braku komunikacji pomiędzy funkcjonariuszami jeden z nich oddaje cztery strzały do mężczyzny z broni palnej, zamiast z tasera. Podejrzany zostaje natomiast porażony prądem przez innego policjanta.

Mimo zastosowanych środków napastnik nadal jest w stanie podnieść się, usiąść o własnych siłach, a nawet rozmawiać z policjantami. Po postrzeleniu mężczyzna znacznie się uspokoić i próbuje wytłumaczyć funkcjonariuszem co się wydarzyło.

Po interwencji podejrzany trafił do szpitala, gdzie potwierdził, że ruszył na policjantów z nożem i to do czego doprowadziła ta decyzja, to wyłącznie jego wina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty napaści na funkcjonariuszy z bronią w ręce i trafił do aresztu, w którym poczeka na proces.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here