fot. Materiały prasowe / NMW.com

Brat barona narkotykowego  Pabla Escobara, Roberto de Jesús Escobar Gaviria pozwał firmę Apple! Jego zdaniem ktoś zhakował jego telefon iPhone X przez FaceTime’a. Escobar żąda ogromnego odszkodowania w wysokości… 2,6 miliarda dolarów.

El Ositoniedźwiedź (tak nazywano Roberto), były księgowy kartelu z Medellín twierdzi, że dostaje listy z pogróżkami. Wiadomości ma wysyłać niejaki „Diego”, który adres zamieszkania Roberto i inne prywatne informacje miał uzyskać dzięki aplikacji Face Time. Otrzymał już niezliczone groźby śmierci i uniknął kilku prób zabójstwa.

fot. Materiały prasowe

Jego prawnicy twierdzą, że z powodu naruszenia Apple, Roberto został zmuszony do ukrycia się, dlatego wytoczył proces Apple’owi z trzech powodów. Pierwszym jest naruszenie umowy: Escobar twierdzi, że Apple nie oferuje „bezbłędnego telefonu” i dlatego prosi o 100 milionów. Następnie dochodzi do zaniedbania i fałszywego oświadczenia, że ​​amerykańska firma „nie powiadomiła” użytkowników o błędzie FaceTime. Były księgowy kartelu chce za to 500 milionów dolarów. Ostatni, warty dwa miliardy, dotyczy poniesionych szkód emocjonalnych – „upokorzenia, zawstydzenia, udręki psychicznej i emocjonalnej”.

Roberto de Jesús Escobar Gaviria znany jako El Osito (Niedźwiedź) był księgowym kartelu z Medellín, odpowiedzialnym za 80 procent przemytu kokainy do USA.

Za swoją działalność w Kartelu z Medellín został uwięziony w więzieniu La Catedral. Uciekł z niego wraz ze swoim bratem w lipcu 1992 roku, ale potem dobrowolnie się poddał. 18 grudnia 1993 roku, będąc jeszcze w więzieniu, został oślepiony na jedno oko przez wybuch bomby przesłanej mu w liście. Został zwolniony z więzienia po ponad 10 latach.

W 2014 roku Roberto wraz z Olofem K. Gustafssonem i Danielem D. Reitbergiem założył Escobar Inc i zarejestrował się w Kalifornii w USA jako spadkobierca interesów i praw swojego brata Pabla Escobara. 1 lutego 2016 roku wysłał list do Netflix z żądaniem 1,1 miliarda dolarów jako zapłaty za nieautoryzowane wykorzystanie historii w serialu Narcos.

Źródło: https://www.corriere.it/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here