fot. Materiały prasowe

Do Sądu Rejonowego w Katowicach skierowano akt oskarżenia przeciwko małżeństwu podejrzanemu m.in. o wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy. Oskarżeni płacili w sklepach za zakupy fałszywym euro, a następnie w innym sklepie zwracano towar, otrzymując zwrot w złotówkach. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Katowicach przeciwko małżeństwu podejrzanemu m.in. o wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy. Na trop nieuczciwych małżonków wpadli katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Jak ustalili śledczy 55-letnia kobieta i jej 60-letni mąż w marketach budowlanych i sklepach odzieżowych w Bielsku Białej, Czeladzi, Sosnowcu i Katowicach płacili za zakupy fałszywymi banknotami euro. Następnie, aby „odzyskać” już legalną gotówkę, w sklepach tej samej marki, ale już w innej miejscowości, zwracano zakupiony towar otrzymując gotówkę w złotówkach.

W trakcie ich zatrzymania oskarżeni stawiali opór i naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Kobieta oskarżona jest również o uszkodzenie ciała. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili fałszywy banknot. Zastosowano zabezpieczenie majątkowe o wartości 4,2 tys. złotych. Oskarżonym grozi kara do 10 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here