Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Policjanci z Wrześni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach blisko 2 kilogramy marihuany. W myśl obowiązujących przepisów 36-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Skuteczne działania policjantów Wydziału Kryminalnego z Komedy Powiatowej Policji we Wrześni przyczyniły się do wyeliminowania prawie 2 kilogramów środków odurzających z narkotykowego czarnego rynku.

Do działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doszło 19 maja br. po godzinie 18:00 na terenie Gminy Nekla.

Nieumundurowani funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego, który w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach, pochował w różnych miejscach woreczki, puszki, pojemniki z suszem roślinnym.

Przeprowadzony test narkotykowy potwierdził, że jest to środek odurzający zawierający w sobie zabronioną substancję THC.

Z uwagi na fakt, że ujawniony przez kryminalnych susz roślinny był o dokładnej wadze 1900 gram, 36-latkowi został postawiony zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W takim przypadku górna granica pozbawienia wolności to nawet 10 lat.

Po przedstawieniu sprawy Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego 3 miesięcznego aresztu. Sąd, po analizie przedstawionych materiałów do wniosku się przychylił. Czarnorynkowa wartość ujawnionych środków odurzających to 95 000 złotych.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here