Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

W Wielkiej Brytanii skazano dwóch przestępców, którzy zajmowali się dystrybucją kokainy. Media szybko zauważyły, że sposób ich działania przypomina ten w jakie dostarczane były narkotyki w Breaking Bad.

Gustavo Fring to serialowa postać, która pod przykrywką legalnej działalności rozprowadza narkotyki na terenie USA. Do swojej sieci fast-foodów, w której sprzedawane były smażone kurczaki wysyłał wraz z dostawą mięsa ogromne ilości metamfetaminy.

Podobny sposób działania mieli 34-letni Shakti Gupta oraz jego dwadzieścia lat starszy kompan Baldey Sahota. Gangsterzy w vanach dostarczających mrożone kurczaki ukrywali dostawy bardzo wysokiej jakości kokainy, na której mogli zarobić ogromne pieniądze.

Fot. Shakti Gupta i Baldey Sahota, policja

Przestępcy zostali schwytani w październiku 2019 roku. W ich aucie służby ujawniły ukrytą skrytkę, w której schowane było 16 kilogramów kokainy. Narkotyki miały być dostarczone do jednego z lokali w Londynie.

Po sprawdzeniu danych z GPS’a okazało się, że zabezpieczonym autem wykonano cztery kursy z Sandwell w hrabstwie West Mids do stolicy Wielkiej Brytanii.

Po zatrzymaniu dostawców policja szybko odnalazła ich kolejne auto. Na paletach z mrożonymi mięsem ujawniono także 168 kg kokainy ukrytej w kartonowych pudłach.

Według zabezpieczonych danych samochód był wykorzystywany do transportu po hrabstwie Northamptonshire.

Niedługo później przeszukanych zostało kilka miejsc, w których odnaleziono urządzenia elektroniczne do kontaktu z odbiorcami.

W wiadomościach z klientami przestępcy pisali o „świeżych dostawach”, co miało oznaczać kolejne wysyłki narkotyków.

Przestępcy przyznali się do winy i zostali skazania na karę więzienia. Gupta przyjął wyrok 18 lat pozbawienia wolności, a Oldbury 16 lat.

Źródło: mirror.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here