Fot. Screenshot

Do zdarzenia doszło na Florydzie w mieście Daytona Beach. Dwaj policjanci 25 maja około godziny 8:08 otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży auta.

Zaatakowanej kobiecie, po krótkiej walce z napastnikiem udało się uciec i zawiadomić funkcjonariuszy. Jak się okazało była to jedna z osób pracujących w pobliskiej restauracji, a złodziej wcale nie zamierzał oddalić się z miejsca napadu.

Kiedy pierwszy z policjantów zjawił się na parkingu, zauważył mężczyznę, który poruszał się na piechotę, a w rękach trzymał karabin. Napastnik nie wykonywał poleceń, a w pewnym momencie wycelował w mundurowego.

Wtedy policjant w obawie o własne życie zaczął strzelać do podejrzanego, tak długo, aż ten upadł na ziemię. Chwilę później na miejsce podjechał kolejny z funkcjonariuszy, który także otworzył ogień. Złodziej został postrzelony łącznie 6 razy.

Policjanci skuli go w kajdanki i wezwali pogotowie ratunkowe. W szpitalu Halifax Health Medical Center mężczyzna przeszedł operację, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szef DBPD przekazał, że trwa śledztwo w sprawie podejrzanego mężczyzny oraz strzelaniny z udziałem policjantów. Na tym etapie postępowania nie mogą zostać ujawnione żadne istotne informacje.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here