fot. Facebook

Wyznawcy teorii spiskowych, którzy nie akceptują sieci 5G w Polsce podpalili nadajnik należący do operatora sieci Play. Nadajnik podpalono na Bałutach na ul Św.Teresy.

Rząd, władze lokalne i organy ścigania powinny pomóc w walce z atakami na urządzenie telekomunikacyjne – uważa Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). Wzywają również właścicieli mediów społecznościowych do powstrzymania działalności grup szerzących teorie spiskowe na temat sieci 5G. – informuje Radio ZET.

„Apeluje do rządu, samorządów oraz organów ścigania o zdecydowane działania w związku z kryminalną działalnością zakłócającą działanie technologii, od której zależy życie i zdrowie obywateli oraz funkcjonowanie państwa. Bez infrastruktury sieci bezprzewodowych i jej stałej rozbudowy, niemożliwe jest skuteczne działanie systemów ratunkowych. Znacznie utrudniony będzie również rozwój polskiej gospodarki oraz funkcjonowanie niemal każdej dziedziny naszego życia zawodowego i prywatnego, w trakcie i po epidemii” – napisało w komunikacie PIIT. 

„Potęga podświadomości. Niech maszty zapłoną i płoną. Warto klnąć i intensywnie myśleć nad tym co się dzieje, odbierane to jest jako modlitwa” – skomentował na Facebooku Piotr Jawornik, były kandydata na posła z ramienia Konfederacji, obecnie asystenta społecznego Grzegorza Brauna, który zamieścił zdjęcie palącego się masztu.

Potęga podświadomości ☺️☺️☺️Niech maszty zapłoną i płoną 💚🍀🍀🍀Warto klnąć i intensywnie myśleć nad tym co się dzieje, odbierane to jest jako modlitwa🔥🔥🔥Foto by Monika Walter

Publiée par Piotr Jawornik sur Samedi 23 mai 2020

Do sprawy odniósł się operator, do którego nałeżał podpalony nadajnik:„W związku z doniesieniami o atakach na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce operator sieci PLAY oświadcza, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu.Infrastruktura telekomunikacyjna pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarki. Jej znaczenie jest szczególnie istotne w sytuacjach krytycznych, takich jak stan klęski żywiołowej, czy stan epidemii, którego właśnie doświadczamy. Sprawna i wydajna infrastruktura telekomunikacyjna jest niezbędna w zgłoszeniach wypadków i wydarzeń zagrażających zdrowiu i życiu wszystkich osób znajdujących się na terytorium Polski. Ataki na nią są takim samym przestępstwem, jak niszczenie infrastruktury kolejowej (tory i trakcje) czy energetycznej (linie przesyłowe).Operator sieci PLAY potępia podżeganie do ataków na infrastrukturę telekomunikacyjną”.

„Nielegalna próba zniszczenia masztu w Krakowie w minionym roku i podpalenia stacji bazowych operatorów w ostatnich dniach pokazują, że niezbędna jest natychmiastowa reakcja. Te zdarzenia, wskazują, że ludzie zaangażowani w te przestępstwa, nie cofną się przed kolejnymi działaniami. To może oznaczać, że dojdzie w końcu do tragedii, w której zginie człowiek” – informuje w komunikacie PIIT.

Źródło: Twitter / Radio ZET / PIIT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here