Fot. "Hoss", mat. prasowe

26 maja we wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu oświadczył, że „Hoss” po raz kolejny trafi do aresztu, a decyzja ta nie ma związku z piątkowym wypuszczeniem go na wolność.

Arkadiusz Ł. pseudonim „Hoss” wróci do aresztu. Po wtorkowej decyzji Sądu Apelacyjnego mężczyzna sam zgłosił się do Aresztu Śledczego w Poznaniu – przekazał rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak.

„Król mafii wnuczkowej” sam zgłosił się do Aresztu Śledczego w Poznaniu, jednak nie został przyjęty „ponieważ areszt nie otrzymał jeszcze postanowienia, po uzgodnieniach z sądem, na podstawie nakazu Arkadiusz Ł. został zatrzymany przez policjantów„.

Wtorkowa decyzja dotyczy sprawy, w której „Hoss” został zwolniony z aresztu w marcu. Wówczas to prokuratura złożyła zażalenie, której zostało teraz rozpatrzone przez sąd.

We wtorek Sąd Apelacyjny rozpatrywał zażalenie prokuratury na umorzone w marcu postępowanie wobec Arkadiusza Ł. i na uchylenie tymczasowego aresztowania stosowanego w tej sprawie. Sąd jednak postanowienie zmienił i zastosował aresztowanie na trzy miesiące” – przekazała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Poznaniu sędzia Elżbieta Fijałkowska.

Jak dodała, „ta sprawa nie ma związku z piątkowym postanowieniem sądu, w którym sąd uchylił areszt i zastosował dozór policyjny. To są dwie różne sprawy„.

Jak poinformowała, „Hoss” nadal ma prawo do odwołania się od decyzji sądu.

Źródło: Interia / Onet / Super Express

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here