Fot. odnaleziony Pick-up, policja

23 maja około godziny 8:00 w El Terrero Prieto w stanie Michoacán śledczy odnaleźli pozostawione przy drodze auto, w którym znajdowało się 12 ofiar kartelu.

Jak przekazała w swoim komunikacie prokuratura Michoacán wszyscy najprawdopodobniej zginęli z rąk wrogiego kartelu. Mogły to być porachunki pomiędzy New Generation Jalisco, a działającymi we współpracy Los Viagras i Nueva Familia Michoacana. 

Ciała odnaleziono w czerwonym pick-upie Nissan NP-300, który został skradziony 13 września 2019 roku w sąsiednim stanie Guerrero. 

Wszystkie dwanaście ofiar nosiło liczne ślady po brutalnych torturach oraz wiele ran postrzałowych, które niekoniecznie musiały być bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzn.

Fot. Pick-up z ciałami ofiar, policja

Po przetransportowaniu ofiar do Forensic Medical Service śledczy przeprowadzą badania, które umożliwią identyfikację zamordowanych oraz ustalenie ich tożsamości.

Jak informuje prokuratura w ostatnim czasie wzrosła agresja pomiędzy kartelami walczącymi o wpływy i kontrolę rynku narkotykowe Michoacán. W 2020 roku tylko w tym stanie odnaleziono co najmniej dziesięć ukrytych masowych grobów.

Niedawno na jednej z farm ujawniono masowy mord ośmiu mężczyzn, których ubrania były oznaczone inicjałami kartelu New Generation Jalisco.

Źródło: dailystar.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here