Fot. Screenshot

Mike Tyson w kwietniu zapowiedział swój powrót na ring. Niedługo później chęć odbycia kolejnej walki bokserskiej wyraził Evander Holyfield, który rozpoczął przygotowujące go na to treningi.

Jak widać m.in. na udostępnionym na Twitterze nagraniu oraz jak podają amerykańskie portale 57-letni pięściarz zatrudnił legendę wagi ciężkiej Władimira Kliczko, który ma pomóc mu w odzyskaniu formy. Jako trener współpracuje z nim także Antonio Tarver, były mistrz świata w wadze półciężkiej.

Wiele wskazuje na to, że Holyfield przygotowuje się do pojedynku z Mikiem Tysonem. Zawodnicy walczyli ze sobą już dwa razy. Pierwsze starcie w 1996 roku wygrał Evander w 11 rundzie poprzez nokaut techniczny.

Rewanż odbył się już kilka miesięcy później, na początku 1997 roku. Zawodnicy stoczyli walkę, w trakcie której Tyson zaskoczył nie tylko widzów na całym świecie, ale także swojego przeciwnika, odgryzając mu kawałek ucha. Mike został zdyskwalifikowany, a Holyfield wygrał po raz drugi.

Tym razem zawodnicy mieliby stoczyć pojedynek pokazowy. Tyson zapowiedział, że cały zysk ze swojej walki jaką stoczy zamierza przeznaczyć na pomoc bezdomnym i uzależnionym. Pięściarz jest gotowy na pojedynek maksymalnie składający się z czterech rund.

Holyfield natomiast przekazał, że ma świadomość tego, że walka bokserka w takim wieku może być niebezpieczna, w związku z tym chce odbyć pojedynek pokazowy, bez ciosów nokautujących, bez wygranych i przegranych, tylko dobra zabawa.

W związku z chęcią odbycia walki w podobnej formie, pomiędzy zawodnikami trwają negocjacje w sprawie ewentualnego pojedynku.

Źródło: dailymail.co.uk / Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here