Fot. zawartość przesyłki, SW

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu przekazał, że 21 maja doszło do zabezpieczenia znacznej ilości narkotyków o wartości około ćwierć miliona złotych.

Opolscy więziennicy w wyniku prowadzonych wcześniej czynności profilaktycznych posiadali informacje, że może dojść do próby przemytu niedozwolonej substancji w korespondencji adresowanej do trzech skazanych. 

Fot. jeden ze skazanych, do którego miały trafić narkotyki, SW

Kiedy przesyłka nadeszła, a skazani potwierdzili, że są jej adresatami, dokonano jej zarekwirowania, a następnie sprawdzenia. W grzbietach 5 zeszytów ujawniono 5 zawiniątek zawierających jasnobeżowe kryształki. 

Trzy koperty o wymiarze 28,5 cm na 36 cm zawierały też 3 programy telewizyjne i 6 długopisów. Całość przekazano Policji do analizy, w wyniku której okazało się, że kryształki to MDMB (syntetyczna marihuana – PINACA).

Fot. zabezpieczone narkotyki, SW

Tą samą substancją nasączone były 3 koperty. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6150 porcji narkotyków, których wartość została oszacowana na 250 tys. zł. W jednostce są prowadzone czynności wyjaśniające. Trwa ustalanie nadawcy przesyłki. Wystąpiono też o ukaranie skazanych. 

To kolejna w tym miesiącu udaremniona próba przemytu narkotyków do aresztu w Opolu. 13 maja służba więzienna zabezpieczyła dopalacze „mocarz” o wartości 60 tysięcy złotych.

Źródło: Facebook/ YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here