Fot. Screenshot

W mediach społecznościowych pojawił film ukazujący grupę nastolatków, która zaatakowała funkcjonariusza.

Policjant, który pracował samotnie dostał zgłoszenie w sprawie łamania obostrzeń dotyczących zgromadzeń w miejscach publicznych.

Około godziny 19:40 funkcjonariusz został wysłany do parku West Byfleet w Londynie, gdzie miała znajdować się grupa około 30 nastolatków.

Policjant chciał zatrzymać jedną z osób, za zakłócanie porządku publicznego. Wtedy rzuciła się na niego cała grupa nastolatków. Napastnicy bili mundurowego i szarpali po ziemi. Całe zdarzenie zostało nagrane przez świadka, który wideo udostępnił w mediach społecznościowych.

W wyniku napaści funkcjonariusz z obrażeniami głowy i nadgarstka trafił do szpitala. Nastolatkowie nie bali się go zaatakować prawdopodobnie dlatego, że jak większość policjantów w Londynie mógł być nieuzbrojony.

Ostatecznie do sprawy zatrzymano 14, 15 i 18 latka, którzy trafili do aresztu.

Nikt nie powinien być narażony na napaść z powodu zwykłego wykonywania pracy – szczególnie, gdy zaangażowany oficer próbował chronić swoją społeczność. Zdajemy sobie sprawę, że było wielu świadków tego incydentu, z których wielu sfilmowało atak i nadal zachęcamy każdego, kto ma jakiekolwiek informacje lub nagrania, aby się z nami skontaktował – skomentował wydarzenia komendant policji David Bentley.

Źródło: news.sky.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here