Fot. Screenshot

Około godziny 19:18 w środę 13 maja policja dostała zgłoszenie o napadzie z bronią w ręku w lokalu przy ulicy 2120 New Bern Avenue w Raleigh.

Na zgłoszenie odpowiedziało kilku funkcjonariuszy znajdujących się w pobliżu. Jeden z radiowozów pojechał na stację przesłuchać świadków, drugi natomiast niedaleko miejsca zdarzenia zauważył mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika.

Oficer Brown wyskoczył z samochodu i rzucił się w pościg za podejrzanym. Kiedy zbliżył się do rabusia ten wyciągnął broń i strzelił do policjanta. Pocisk trafił w klatkę piersiową, jednak został zatrzymany przez kamizelkę kuloodporną.

Rabuś zaczął uciekać, wciąż celując do policjanta. Do pościgu włączył się drugi z funkcjonariuszy, który usłyszał wystrzał z dwóch różnych broni. Oficer Pekich zauważył, że jego partner biegnie za podejrzanym, aż w końcu oddaje kilka strzałów, a ten pada na ziemi.

Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, postrzelonemu funkcjonariuszowi nic się nie stało. Natomiast złodziej, który został zidentyfikowany jako 24-letni David Tylek Atkinson trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here